Haber Kapağı

Sivas’ın Zara ilçesinde Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli Sefa Cesur ile 2 yıllık evli olan 8 aylık hamile hemşire Merve Cesur Anneler Günü’nde koronavirüs tedavisi gördüğü Sivas Numune Hastanesinde yaşamını yitirdi. Ölümünden 3 gün önce sezeryanla alınan Cesur’un 8 aylık bebeğinin tedavisi sürüyor.

Sivas’ta yaşayan 31 yaşındaki hemşire Merve Cesur, 29 Nisan gününde rahatsızlandı. Rahatsızlığından dolayı gittiği Sivas Numune Hastanesinde tedavi altına alınan Cesur’a Koronavirüs teşhisi konuldu. 6 Mayıs gününde tedavi gördüğü hastanede durumu ağırlaşan Cesur’un karnındaki 8 aylık kız bebeği sezeryanla alındı. Sezeryanla alınan bebek yoğun bakıma alınırken, 9 Mayıs günü Anneler Günü’nde doktorların tüm çabası ve müdahalelerine rağmen tedavi gören Cesur, koronavirüse yenik düşerek hayatını kaybetti.

Cesur’un cenazesi aynı gün kent merkezindeki Yukarı Tekke Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

Yoğun bakımda tedavisi süren bebeğin ise hayati tehlikesinin devam ettiği tedavisinin ise sürdürüldüğü öğrenildi.

HEMŞİRELER HAFTASI

12 Mayıs Hemşireler Günü münasebeti ile bu özel günde hayatımız ve sağlığımız için emek harcayan bütün hemşirelerimizin Hemşireler Günü ve Hemşireler Haftası kutlu olsun.

İçinde bulunduğumuz bu özel günde Sivas’ta yaşamını yitiren Hemşire Merve Cesur’un başına gelenler, duyanları ve bizleri derinden üzdüğünü belirterek Merve Cesur’a Allah’tan Rahmet, ailesine ve geride kalanlara Allah’tan sabır diliyor KOCA Ailesine’de baş sağlığı diliyoruz.