Haber Kapağı

Sivas’ın Gölova ilçesinde 2 araç çarpıştı, çarpışmanın etkisiyle 9 kişi hayatını kaybetti. Sivas Valisi Salih Ayhan yaşanılan kaza sonrası yaptığı ilk açıklamada, kaza sebebinin şerit ihlalinden kaynaklandığına dikkat çekti.

Kaza sabah saat 10.15 sularında Sivas’ın Gölova ilçesi Çataklı köyü mevkiinde meydana geldi.

Hafif ticari araç ile bir otomobil kafa kafaya çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle 9 kişi hayatını kaybetti. Kaza sonrasında Sivas Valisi Salih Ayhan kazaya ilişkin ilk açıklamayı TRT Haber’e yaptı. Yaşanılan kaza sebebinin şerit ihlalilinin olduğuna dikkat çeken Vali Ayhan, şu açıklamalarda bulundu:

“2 araç kafa kafaya çarpışıyor. Bir araçta 6, diğer araçta 3 vatandaşımız vardı. Bunların 3’ü erkek, 3’ü kadın diğer 3’ü ise çocuk. Çocuklarımızın biri bir buçuk yaşında, biri 5, diğeri de 15 yaşındaydı. Çok üzücü bir kaza… Şerit ihlali var. Diğer araç bir aracın ters istikametine geçince kafa kafaya çarpışmanın neticesi kaza oluyor. Uykusuzluk mu teknik bir neden mi incelemesi yapılıyor.”

Gölova ilçesi Çataklı köyü civarında meydana gelen kazada hayatını kaybeden 9 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.