Haber Kapağı

Sivas’ta akşam saatlerinde etkili olan şiddetli rüzgar ve sağanak yağmur günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Birçok binanın çatısı uçarken, araçlar da hasar gördü. Yaşanılan şiddetli rüzgar ve sağanak sonrasında Sivas Valisi Salih Ayhan, il genelinde oluşan zararlar ile birlikte geçmiş olsun mesajı paylaştı.

Kentte akşam saatlerinde şiddetli rüzgar ve sağanak etkili oldu. Şiddetli rüzgar kent merkezinde bir çok binanın çatısını uçurdu. Çatıların uçmasının etkisiyle araç ve bina duvarlarında hasarlar meydana geldi.

Ulu Cami mevkiinde bulunan 5 katlı apartmanın çatısındaki saclar karşı yola savrulurken, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinin çatısı uçarak karşıdaki İl Tarım Orman Müdürlüğü’ndeki Konukevinin bahçesine düştü. Düşen parçalar binanın yüzeyinde hasara neden oldu.

Aynı zamanda Bağdat Caddesi üzerindeki bazı binalar ile Danişment Gazi Mahallesi TOKİ konutlarının da çatıları uçtu.  Sivas Belediyesi’ne ait eski kentsel dönüşüm ofisinin çatısının uçmasıyla yola savrulan sac parçaları trafiği olumsuz etkiledi.

Çatısı uçan yerlerde polis ekipleri önlem aldı. Sivas Belediyesine ait itfaiye ekipleri bölgelerde çalışma yaparken, Vali Salih Ayhan ise maddi hasarın oluştuğu yerlerden biri olan İl Emniyet Müdürlüğünde incelemelerde bulundu.

“YARALANAN KİMSE YOK”

Şiddetli rüzgar nedeniyle Sivas Valisi tarafından yapılan açıklamada “Akşam saatlerinde meydana gelen şiddetli rüzgar ve fırtına nedeniyle 31 araçta, 36 bina çatısında, 4 otobüs durağında, 3 elektrik hattında, 6 iş yerinde zarar meydana gelmiştir. Yaralanan herhangi bir vatandaşımız bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı.

Vali Salih Ayhan’dan ‘Geçmiş Olsun Sivas’ Tweeti